Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapmalı?

yuz-hatlarinda-asiri-zayiflik-icin-ne-yapmali

Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapmalı?

 

Yüz hatlarında zayıflık bazen bedensel zayıflıktan kaynaklanabilir. Bazı durumlarda da kişinin genetik yapısından dolayı görülür.

Yüz hatlarında aşırı zayıflık söz konusu olduğunda kişinin genetik özellikleri öne çıkar. Bazı kişiler keskin ve ince yüz hatlarına sahiptir. Bazıları da tam tersine dolgun bir yüze sahiptir. Zayıf bir kişi dolgun yüz hatlarından rahatsız olabileceği gibi şişman bir kişi de kilo verdiğinde yüzünün çökmesinden rahatsız olabilmektedir. Bu tür durumlarda çeşitli estetik müdahalelerle kilo dağılımının eşitlenmesi sağlanabilir.

 

Dolgu Yöntemiyle Yüz Doldurma

Yüzün en belirgin kısımları elmacık kemiklerdir. Elmacık kemikleri belirginleşsin diye birçok insan bıçak altına yatar. Aynı zamanda bu kemiklerin aşırı zayıflık durumunda iyi görünmesi yerine kötü görünmesi gündeme gelebilir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey de dolgu yöntemidir. Dolguyla yüz doldurma kişinin kendi yağlarından alınan yağ dokusunun yüzündeki çökük bölgelere enjekte edilmesiyle mümkün olmaktadır. Oldukça kısa bir süre içinde yüzün canlı görünmesi mümkün hale gelebilmektedir. Bu şekilde gerçekleşen uygulalamalar için yüz doldurma yapılır ve kişi daha gergin bir yüze ulaşabilir.

 

Yüz Doldurma Egzersizleri

Yüz doldurma egzersizleri pek işe yaramasa da yüzü inceltmek için uygulanan yüz yogası gibi yöntemler vardır. Yanakları şişirip indirmek ya da hava doldurup sağa sola hareket ettirmek yüzün daha şekilli olmasına neden olmaktadır.

 

Yüz Yogası

Yüzümüzde, vücudumuzdaki diğer tüm kaslar gibi çalıştırılabilen ve sıkılaştırılabilen 60’ın üzerinde farklı kas vardır. Yüz kasları aslında sadece duygularımızı ifade etmemize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda yüzün şeklini de tanımlar. Belirgin yaşlanma belirtileri gösteren “sarkmış” bir cilt, basitçe yetersiz eğitilmiş olabilir.

Yüz yogası güçlü bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir ve aynı zamanda gerçek bir esenlik hissi ve her şeyden önce daha genç bir görünüm vererek, yüzünüzü rahatlatmanıza, yeniden yoğunlaştırmanıza ve tonlandırmanıza olanak tanır.

Düzenli olarak yüz yogası yapmaktan kaynaklanan başlıca faydalar arasında şunları bulabiliriz:

 

  • kan dolaşımının iyileştirilmesi
  • kas tonusu
  • kırışıklık azaltma ve önleme
  • daha fazla cilt elastikiyeti
  • cildin daha fazla oksijenlenmesi
  • yüz asimetrilerini düzeltmede yardım

 

yuz-hatlarinda-asiri-zayiflik-icin-ne-yapmali

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.