Tilyum Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

gaziantep-tilyum-lazer-kopya

Tilyum lazer nedir? Nasıl uygulanır gibi soruların cevaplarını vermek için hazırlanan bu yazıda, aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz. 1927 mm’lik bir dalga boyuna sahip olan ve medikal estetik sektöründe yeni yeni kullanılmaya başlayan tilyum lazer cildin hem üstüne hem de altına etki eder. Epidarmal dokunun soyulmasına gerek kalmadan, cilt üzerinde mikro kanallar açan tilyum lazer, hasarlı alanı düzeltirken aynı zamanda sağlam olan dokuya da zarar vermez.

Tilyum Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Tilyum lazer hangi bölgelere uygulanır sorusunun pek çok cevabı bulunur. Dekolte, yüz, el ve boyun gibi pek çok bölgeye uygulanan bu yöntemi mutlaka alanında uzman olan bir kişiye yaptırmalısınız. Ancak soruna bağlı olarak vücudun diğer bölgeleri için de bu yöntem uygulanabilir.

Tilyum Lazer Uygulaması Ne Kadar Sürer

Tilyum lazer uygulaması ne kadar sürer diye merak ediyorsanız bu yöntem, en fazla bir saat sürmektedir. Fakat ortalama olarak yarım saat-45 dakika içerisinde tilyum lazer uygulaması yapılabilmektedir.

 

Tuğba Eser Academy

Tüm sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz

Tilyum Lazer Uygulamasının Aşamaları

Tilyum lazer uygulamasının aşamaları ilk olarak cildin temizlenmesiyle başlar. Daha sonra, gözlerin lazer ışınlarından zarar görmesinin önüne geçebilmek için koruma gözlüğü takılır. Bu aşamadan sonra uygulamaya başlanır ve son olarak cildi yatıştıran güneş koruyucu ve kremler sürülerek işleme son verilir.

Tilyum Lazer Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tilyum lazer yaptırılırken dikkat edilmesi gerekenler ikiye ayrılmaktadır: İşlemden önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler. İşlemden iki hafta öncesine kadar içeriğinde glikolik asit bulunan kremleri kullanmayı bırakmanız ve peeling, kese gibi cilt soyucu işlemler yapmamanız gerekir. Uygulamadan sonra ise tam bir gün yani 24 saat boyunca işlemin yapıldığı bölgeye kesinlikle su değdirilmemesi gerekir. Ayrıca işlemden sonra 1 ay boyunca güneş ışınlarından cildi korumanız gerekir. Bunu da yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanarak yapmanız mümkündür.

Tilyum Lazer Yan Etkileri

Tilyum lazer yan etkileri arasında kızarıklık, şişme, ödem, ciltte gerilme, renk değişikliği ve yanma hissi gelir. Uygulama sonrasında iyileşme süresi ise yaklaşık bir haftadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.