Microblading Nedir? Nasıl Uygulanır?

microblading-nedir-nasil-uygulanir

Microblading nedir? Nasıl uygulanır gibi sorular bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği şeylerin başında gelir. Günümüz dünyasında en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarının başında gelen Microblading alanında uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığı zaman çok ciddi yan etkilere neden olabilmektedir.

Microblading uygulaması ile birlikte yapılması amaçlanan kalıcı makyaj işlemi, bu iş için uygun olarak üretilmiş olan bazı bitkisel makyaj boyalarla yapılır. Bir seferlik kullanıma mahsus olan steril iğneler yardımıyla derinin alt bölümüne kıl biçimde mikro kesiler atılır ve üç boyutlu bir kıl görüntüsü oluşturulur. Kalıcı makyaj işlemi dövmeyle çok farklıdır. Dövmede derinin en alt kısmına inildiği için bu işlem ömür boyu kalıcılık sağlanırken kalıcı makyaj çok derine işlenmediği için böyle bir durum söz konusu değildir.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak, ilk olarak kaş dizaynı yapılır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kimselerin yüz ölçüleri dikkate alınarak bir şablon meydana getirilir. Bu şablon üzerinden yola çıkılarak da kaşın üstüne bir kalem yardımıyla çizim işlemi yapılır. Kaş tasarlama işlemi bittikten sonra kişinin onay evermesi halinde yapılacak işlemin acısız ve rahat olması için anestezik bir krem sürülür. Bu kremin etkisini göstermesini bir süre bekledikten sonra kıl görünümünde üç boyutu mikro kesiler atılır ve kalıcı makyaj boyası tamamen silinir.

 

Tuğba Eser Academy

Tüm sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz

Microblading Zararlı mıdır?

Microblading zararlı mıdır diye merak ediyorsanız eğer alanında uzman olan kimselere bu işlemi yaptırıyorsanız hiç de zararlı değildir. Steril ve kaliteli malzemeler kullanılıp yapıldığı zaman bu işlem hiç de zarar teşkil etmez.

Microblading Kalıcılığı Ne Kadar?

Microblading kalıcılığı ne kadar sorusunun cevabı ise yapmış olduğunuz işlemin kalitesine göre değişkenlik gösterir olacaktır. Fakat ortalama olarak bu işlemin tekrardan yenilenmeye ihtiyaç duyma süresi 1 ile 1,5 sene arasında değişkenlik gösterir. Yenileme vakti geldiği zaman rötuş yapılarak kişilerin isteğine bağlı bir şekilde değişiklik yapılabilir. Bu uygulama ömür boyu kalıcılığa sahip değildir fakat etkisini yitirince tekrardan yenilenebilir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.