Menopozda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

menapozda-cilt-bakim-tugba-eser

Menopozda cilt bakımı size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Cilt bakımı yaparken nelere ihtiyacınız olduğunu daha iyi şekilde öğrenmelisiniz.

Menopozda cilt bakımı yapısı her dönemde olduğundan daha farklı olabilir. Hormonlardaki değişiklikler menopoz döneminde cildinizi de etkiler.

Cilt Kuruluğuna Karşı Bol Su

Suyu menopozda cilt bakımı yaparken hayatınızın en önemli parçası haline getirebilirsiniz. Sabah erken saatlerden başlayarak, susamayı beklemeden günde iki buçuk litre su içmelisiniz.

Temiz Cilde Önem Verin

Temiz bir cilt sayesinde cildinizin kırışma süreci sekteye uğrayabilir. Daha geç kırışan cilt yapınız sayesinde kendinizi ferah hissedebilirsiniz.

Düzenli Spor Yapın

Menopoz dönemi hayatınızı durdurmanız anlamına gelmemektedir. Düzenli olarak hareketlerinizi devam ettirmeli ve kan akış hızınızı korumaya özen göstermelisiniz. Kan akışınızın iyi durumda olması cildinize de önemli yansımalar yapabilir. Yapacağınız hareketlerin severek sürdüreceğiniz türde olması gerekmektedir.

Severek Günü Geçirin

Cildinizin güzel bir halde varlığını sürdürmesi için severek yaşamaya özen göstermelisiniz. Stres seviyesini dengede tutmaya gayret etmeniz önerilir. Mutlu hislerle daha çok yaşamak, sizi daha iyi hissettirir ve cildiniz de bu anlamda düzgün görünecektir. Menopoz dönemi stresini azaltmaya dikkat ediniz.

Yaşlanma Karşıtı Beslenme

Yaşlanma karşıtı beslenme düzeni sayesinde avantajlı bir süreç devam edebilir. Beslenmede bol yumurta ve sebze kullanabilirsiniz. Yeniden hücre yapılandırıcı yemekler ve içecekler cildinize genelde artı sağlamaktadır.

Elle Temas Etmeyin

Menopoz döneminde elle cilde dokunmamanız önerilir. Cilt yapısı kendisini zor yenileyeceği için bu alışkanlığı genelde sürdürebilirsiniz. Ciltte hasarlar yaş ilerledikçe daha artacaktır. Ellerdeki bakteriler onarımı daha da zorlaştırabilir.

Yaşa Uygun Serum Ve Kremler

Cilt bakımı yapılırken serum ve krem kullanımı epey faydalı olacaktır. Yaşa uygun ürünler seçmek ve cildi doğru bir şekilde yönlendirmek için önce serum ardından da krem kullanmalısınız. Krem uygulamasına başlamadan önce, serum öncesi, cildinizi tonikle vs. temizlemelisiniz. Tonik olmayan durumlarda mineralli su, gül suyu vs. kullanılabilir.

Temizleyiciler ardından serum sürülmeli ve yedirilmesi masajla sağlanmalıdır. Parmak uçlarınızla göz çevresine odaklanarak serumu kullanmalısınız. Krem aşamasında da aynı şekilde yukarı doğru bir masaj uygulanmalıdır.

 

menapozda-cilt-bakim-tugba-eser

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.