Güzellikte Yeni Trend : Skinimalism

guzellikte-yeni-trend-skinimalism

Güzellikte Yeni Trend : Skinimalism

Yakın zamanlarda moda trendleri arasında yerini alan Skinimalism doğallığı savunan bir trenddir.

Skinimalism sayesinde maskeler altında saklanan öz güzellik özgür kaldı. Yeni çağdaki güzellik trendleri arasından en minimal, fonksiyonel ve duygusal olanıdır. Bu trend aslında iki taraflı bir şekilde insanlara yansıtmaktadır. Artık makyajdan daha öncelikli olan cilt bakımı olarak görülmektedir. Ama cilt bakımında komplikeler değil sadeleştirme görülmektedir. Sosyal medyada yer alan ve takip edilen etiketlerin altında yer alan birçok cilt bakımı ürünü önerileri geri plana atılarak yok olmaya yüz tuttu. Çünkü skinimalism trendi içeriğinde cildi yormadan sadece ihtiyacı olan olmazsa olmazları yer alır. Yani kısa ve öz bir cilt bakım rutini edinerek etkili olmak ana felsefedir.

 

Cilt Bakımında Sadeleştirme Nasıl Yapılır?

Cilt tipine ve değişikliklere göre cildin olmazsa olmazları belirlenir. Bu belirleme cildi tanıyarak gerçekleşir. Ne kadar cilt tipi farklılığı olsa da genel olarak demirbaşlar güneş kremi ve cilt temizleyici olmalıdır. Daha sonrasında ise olası cilt problemine uygun bir nemlendirici kullanımı gerekir. Mesela hassas bir cilt için atomik ciltlere uygun bir nemlendirici, ya da yıpranmış bir cilde için retinollü bir nemlendirici tercih etmek doğru olacaktır. Fakat daha ciddi problemler varsa ciltte daha özel ürünler tercih edilmesi gerekir.

Skinimalism’de diğer taraf ise daha sade ve öz güzelliği kapatmayan makyaj trendinden oluşmaktadır. Yani makyaj kusurlar için değil doğallığı ön plana çıkarmak için tercih edilir.  Bu yüzden daha çok natürel, doğal ışıltılı ve sağlıklı cilt gibi söylemler yaygınlaşmıştır. Uygulamada olan skinimalismin felsefel ve duygusal kısmı ise kişinin kendisini sevmesini savunur. Kendini severek, başkalarının güzellik standartlarına uymadan kendi standartlarını oluşturmak ana fikirdir. Dış piyasada dayatılan güzellik standardı kişinin duygusal ve maddi yapısına darbe vururken, skinimalism bir ilaç gibi bunun önüne geçmeyi sağlar. Daha özgür bir cilt, daha özgür bir ruh ve kusurları kusursuzluk sayarak ilerlemek için bu trend birebir.  Artık filtrelere gerek kalmadan cildi özgürleştirmek ve cilde nefes aldırmak skinimalism trendi sayesinde mümkündür.

 

guzellikte-yeni-trend-skinimalism

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.