Gelecekte Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 20’li Yaşlarda Yapılması Gerekenler

cilt-bakim-tugba-eser

Cilt bebeklikten beri kişiyle birliktedir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için 20’li yaşlarda yapılması gerekenler vardır.

 

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılacaklar arasında cildi korumak ve iyileştirmek çok önemlidir. Öncelikle yaş dolayısıyla hormonel cilt sorunları olacaktır. Bu herkesin yaşayacağı bir durumdur. Büyük gözenekler, akneler ve benzerleri moralleri bozmamalı. Önlem alarak dikkat edilince geçecektir. 20 yaşlarında bir genç ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı ve mutlu olmak için mutlaka bir akım rutini oturtmalıdır. Yaş grubu olarak hareketli ve değişken bir dönemde olunduğu için stres kaçınılmazdır. Bu yüzden basit bir rutin olarak “temizle-iyileştir-nemlendir “uygulamak yeterlidir. Yapılması gerekenler şunlardır;

 

  • Tedaviye Uygun Ürünler

 

Cildin parlaklığı ve sağlığı için hedefli planlar yapılmalıdır. Rutin peelingler ve yüz maskeleri hem nemlendirir hem canlandırır. Tedavi sürecinde C vitamini içerikli serumlar ve yağlar kullanmak lekeler ve ölü deriler konusunda etkili olur.  Düzenli bir şekilde Hyaluronik asit kullanmak da güzel sonuçlar getirir. Bu asitler ve c vitaminlerinden sonra yatıştırtıcı olarak bir maske tercih edilmesi iyi olacaktır.

 

cilt-bakim-tugba-eser

 

  • Nemlendirici

 

Cildi nemlendirmek iyileşmesi için önemlidir. Ancak yağ oranları değişkenlik gösteren nemlendiriciler arasından doğru bir seçim yapmak gerekir. Yanlış tercih dahilinde cilt yağlanarak akneye eğilebilir. Ya da daha da kuruyarak zarar verebilir. Akneye yatkınlar için özel üretilen ürünler nemlendirmeye birebirdir. Çok hafif yağ içeren, içeriği temiz, bol mineral ve vitamin içeren nemlendiriciler mevcuttur. Özellikle parfümlü olmamasına ve yabancı madde içermemesine dikkat edilmelidir.

 

  • Temizleyiciler

 

20’li yaşların hareketi yüzde kir oluşturmaktan geri kalmaz. Düzgün temizlenen bir cildin sorunları olmaz. Bu yaşlardaki bir kadının çok iyi bir temizleyici kullanması gerekir. Gün içinde oluşan kirler, makyaj, ölü deriler arındırılarak cilt temizlenir. Az para ve cilt bakımı ihtiyacı varsa tek atış temizleyici olmalıdır. Diğer cilt bakımı aşamalarında cilt tipine göre farklıklar uygulanır. Ama temizleme tek ve aynıdır. Cilt bakımının ilk adımı olarak bilinen cilt temizleme aşaması olmazsa olmazdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.