Cildiniz İçin Pratik Güzel Bilgiler

cilt-bakimi-pratik-bilgiler

Cilt bakımı hem kadın hem de erkekleri ilgilendiren önemli bir konudur. Özellikle güzelliğe ve bakıma önem veren herkes bu pratik bilgileri her zaman değerlendirebilir.

Cildiniz için pratik güzel bilgilerden bahsedeceğiz. Kadınların ve erkeklerin genç kalabilmesi için düzenli olarak cilt bakımı yapması gerekmektedir. Cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sağlıklı bir şekilde cildinizi gençleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere 5 güzellik sırrı vereceğiz.

  1. Kalın Kaş ve Kirpiklere Sahip Olabilirsiniz!

Öncelikle bazı kadınlar ve erkekler ince kaş yerine kalın kaş ve dolgun kirpiklere sahip olmak istiyor. Bunu için eski bir maskara şişenizi ve fırçasını yıkayın. Ardından aloe vera bitkisinin jelini kirpik ve kaşınıza uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda kaşlarınızın ve kirpiklerinizin daha dolgun ve kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Göz Etrafındaki Halkaları Yok Etmek İçin Maske

Gözünüzün etrafında oluşa halkaları yok etmek istiyorsanız içtiğiniz kahvenin telvesini göz altı ve etrafına masaj yaparak uygulayın. Kahve maskesi cildi canlandıran ve parlaklık veren bir maskedir. Düzenli yapıldığında cildinizin daha canlı kalmasını sağlayacaksınız. Aynı zamanda kahve telvesini Hindistan cevizi yağı ile karıştırılabilir. Bu doğal maskeyi yüzünüzde 15 dakika bekleterek yıkamalısınız.

  1. Siyah Noktaları Yok Edin!

Siyah noktaları temizlemek için piyasada pek çok temizlik ürünü satılıyor. Fakat katkılı oldukları için güvenilir olduklarını söyleyemeyiz. Bunun için evde siyah nokta temizlemenizi önermekteyiz. Bunun için 1çorba kaşığı un, 1 çorba kaşığı ılık su ve 1 çay kaşığı balı homojen olacak şekilde karıştırın. Ardından elde ettiğiniz bu maskeyi siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürün. Düzenli olarak yaptığınızda cildiniz siyah noktalardan arınacaktır.

  1. Siyah Maske İle Berrak Bir Cilt!

Kozmetik ürün satan mağazalardan siyah maske satın alarak hafta da 2-3 kere cildinize uygulamanızı önermekteyiz. Aynı zamanda soyulabilen maskeler cilt de oluşan ölü deriyi de söküp atar. Bu yüzden maske alırken soyulabilen siyah maske olmasına dikkat etmelisiniz.

  1. Pirinç Unu Maskesi

Pirinç unu maskesi ev çok Koreli kadınların yaptığı maskedir. Özellikle cilt rengini açmak, siyah noktalardan kurtulmak ve cildi nemlendirmek için sıklıkla tercih edilen doğal bir maskedir. Bunun için marketten pirinç unu alabilirsiniz. Tarif: 1 yemek kaşığı pirinç unu, yarım çay bardağı süt ile karıştırın. Daha sonra 15 dakika bekletin ve cildinizi yıkayınız.

 

cilt-bakimi-pratik-bilgiler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.